12116/52
Art Déco standerlampe, monteret med plisseret skærm fra Le Klint. H. 132. Skærm diam. 50.
Fremstår med alm. brugsspor, herunder nogle ridser og mærker. Skærmen med enkelte folder/buler.
Kunst, antikviteter & design, 22. april 2021
Vurdering
Hammerslag