12116/​52

Art Déco standerlampe, monteret med plisseret skærm fra Le Klint. H. 132. Skærm diam. 50.

Fremstår med alm. brugsspor, herunder nogle ridser og mærker. Skærmen med enkelte folder/buler.

Kunst, antikviteter & design, 22. april 2021

Vur­dering

1.200–1.500 DKK

Hammerslag