1434/778
Carl Fagerlund, Orrefors (f. 1915, d. 2011)
Bordlampe med stamme og fod af messing med indsatte skiver af mundblæst klart krystalglas. Udført af Orrefors, cirka 1960. Sign. Orrefors RD 1982. H. excl. montering 35.
Almindelig brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 19. august 2014
Vurdering
Hammerslag
16 bud