2045/67
I. T. Hansen (f. Randers 1848, d. sst. 1912)
Randkløve Skår, Bornholm. Sign. I. T. H. 97. Olie på lærred monteret på træ. 18×13.
Bruun Rasmussen auktion 1011, 2010 nr. 628.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
Vurdering
Hammerslag
16 bud