Albert Bertelsen (f. Vejle 1921, d. sst. 2019)
“Myggedans”. Sign. monogram 59. Olie på lærred. 91×135.
Udstillet: Kunstnernes Efteraarsudstilling , København, 1959 og Købestævnets Kunstudstilling, 1959–1960.
Malerier, skulpturer, grafik, 29. september 2021