2203/​182

4 Marrokanske Koummya dolke i metalskeder, en palestinensisk Shibriya kniv med greb og skede i jern pålagt hvidt metal med ca. 15,5 cm. lang dateret tveægget klingedolk og 3 turistkukris i skeder - den største med et ca. 41,5 cm. langt blad. (8)

Varierende stand med fejl og mangler.

Ældre malerier, møbler og varia, 17. januar 2022

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

550 DKK

550 DKK
500 DKK