4 Marrokanske Koummya dolke i metalskeder, en palestinensisk Shibriya kniv med greb og skede i jern pålagt hvidt metal med ca. 15,5 cm. lang dateret tveægget klingedolk og 3 turistkukris i skeder - den største med et ca. 41,5 cm. langt blad. (8)
Varierende stand med fejl og mangler.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. januar 2022