2439/133
Ernst Meyer (f. Altona 1797, d. Rom 1861)
Barn med rød kalot. Usigneret. Olie på papir monteret på malepap. 12×12.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 946, 2009 nr. 659.
Minimale afskalninger.
Vurdering