1635/​107

Fransk lysekrone af bronze støbt med seks svungne arme. Louis XVI form, 20. årh.s første halvdel. H. 70. Diam. 53.

Borret til el. Brugsslitage.

Ældre malerier og møbler, 29. august 2016

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK