1512/​1201

Mulberry

“Brauner” Trolley i Mole Scotchgrain canvas og med cognacfarvet læderkanter med udtageligt håndtag, lynlås, hængelås, tilhørende nøgler, to yderrum og skotskternet foer. H. ca. 46 cm. L. ca. 35 cm. B. ca. 18 cm. Toilettaske og clutch i Mole Scotchgrain canvas og cognacfarvet læderkanter med lynlås og hver med ét stort rum. H. ca. 14×18 cm. L. ca. 14–35×33 cm. B. ca. 12×7 cm. Håndtaske fra Longchamp i cognacfarvet canvas og lærred medfølger. H. ca. 25 cm. L. ca. 30–45 cm. B. ca. 20 cm. (4)

Fremstår med alders- og brugsslitage. En enkelt Mulberry knap på Trolleyen mangler. Der er op til flere plamager i toilettasken. Longchamptasken fremstår med huller og slidmærker.

Smykker, 18. marts 2015

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

4.800 DKK

20 bud

4.800 DKK
4.600 DKK
4.400 DKK
4.200 DKK
4.000 DKK
3.800 DKK
3.600 DKK
(Autobud) 3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK
(Autobud) 2.900 DKK
2.800 DKK
2.700 DKK
2.600 DKK
(Autobud) 2.500 DKK
2.400 DKK
(Autobud) 2.300 DKK
2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK