1834/748
Dansk maler, 20. årh.
“Arc de Triomphe, Paris”. Sign. H. Bendix. Olie på lærred. 37×54.
Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 21. august 2018
Vurdering
Hammerslag