2116/109
A. Mackeprang (f. Langesø ved Odense 1833, d. Frederiksberg 1911)
En jagthund. Sign. monogram. Olie på papir monteret på træ. 25,5×18.
Enkelt afskalninger og enkelte nålehuller i hjørner. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. april 2021
Vurdering
Hammerslag
17 bud