873/808
Oluf Høst (f. Svaneke 1884, d. Gudhjem 1966)
Udsigt mod Ruts Kirke, Bornholm 1914. Sign. OH. Olie på lærred. 101×101.
Udlånt til Oluf Høst Museet i 2005.
Malerier, grafik & fotografier, 27. september 2017
Vurdering
Hammerslag