12014/​154

Hans Scherfig (f. København 1905, d. Fredensborg 1979)

Fem farvetryk. Usign. Fra mappen “6 Farve-Reproduktioner efter Hans Scherfigs Malerier”. Introduktion af Erik Zahle. Orig. kartonmappe 745/850. Rosendahl & Jørgensens Forlag, København 1945. Bladstørrelse: 27×17, 28×15,5, 21×19, 23×18 og 24×16. Uindrammet. (5)

Et ark mangler.

Kunst, antikviteter & design, 2. april 2020

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK