2120/361
Maske af udskåret patineret træ dekoreret med sort og rødt pigment samt kaolin. Ogoni stil. H. 30 cm.
Brugsslitage. Afslag. Revner i træet.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021
Vurdering
Hammerslag