903/​491

Christoffer Munch Andersen (f. Helsingør 1979)

“Rød (Fløde)”, 2011. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på lærred. 80×80. Uindrammet.

Litteratur: Kunstnerens hjemmeside, christoffermunch.com, geng. under værkkategorien “Milk & Juice”. Proveniens: Galleri Franz Pedersen, Horsens.

Malerier, skulpturer og lydoptagelse med John Lennon, 28. september 2021

Vur­dering

25.000–30.000 DKK

Hammerslag

28.000 DKK