902/885
Eli Benveniste (f. København 1961)
“Glasrelief”, 2000. Usign. Relief af glas. Unika. 51×60.
Udstillet: Koloristerne , Den Frie Udstillingsbygning, København, 2001. Proveniens: Dansk privatsamling.
Malerier, skulpturer og grafik, 9. juni 2021
Vurdering
Hammerslag