1441/1691
Skrivesæt af gevir med blækhuse af slebet krystal. 20. årh.s begyndelse. H. 17. B. 27. D. 16.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Blækhuse med mindre kanthak.
Varia, 9. oktober 2014
Vurdering
Hammerslag