Tal R (f. Tel Aviv 1967)
“Fungusia”, 2002. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Mixed media og collage på lærred. 250×250.
Udstillet: “Tal R - The Lords of Kolbojnik”, Victoria Miro Gallery, London, maj - juni 2003, geng. i udstillingens katalog. Proveniens: Privatsamling, Danmark.
Malerier og skulpturer, 8. juni 2021