873/​167

Senempire lysekrone af forgyldt og patineret bronze med otte lysarme, plade af blåt glas, monteret til el. Antageligt Rusland, 19. årh.s første halvdel. H. 118. Diam. 100.

Konditionsrapport ved forespørgsel. furniture@bruun-rasmussen.dk

Møbler, varia & tæpper, 20. september 2017

Vur­dering

150.000 DKK

Hammerslag