Ubekendt maler, 20. årh.
En familie fisker gennem isen en vinterdag. Sign. monogram. Olie på lærred monteret på lærred. 52×78.
Mindre krakeleringer. Enkelte minimale afskalninger samt enkelte overfladiske ridser. Behov for rensning.