2412/​977

Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)

Skål af patineret bronze, mærket Just A. dessin nr. B 1514. Ca. 1935. H. 7,5. Diam. 17.

Almindelig brugsslitage. Nogle mindre ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 19. marts 2024

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.700 DKK

1.700 DKK
1.650 DKK
1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK