2412/977
Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)
Skål af patineret bronze, mærket Just A. dessin nr. B 1514. Ca. 1935. H. 7,5. Diam. 17.
Almindelig brugsslitage. Nogle mindre ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 19. marts 2024
Vurdering
Hammerslag