1542/​938

Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)

“AT 22”. Kvadratisk sofabord af massiv eg. Udført og stemplet hos Andr. Tuck. H. 48. L. 115. B. 115.

Litteratur: Andreas Tuck/Salesco katalog 1971.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Bordplade med ridser, stødmærker, skjolder og enkelte tørrevner.

Moderne kunst og design - udskudt, 15. oktober 2015

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK