1438/​1667

To kinesiske fade af porcelæn, dekorerede i blå underglasur med guldstafferinger. 18. årh. Diam. 31 og 32. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Kanthak og kantreparationer.

Varia, 18. september 2014

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

2.200 DKK

2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK