2009/769
Carl Fagerlund (f. 1915, d. 2011)
Et par store væglamper af messing og glas. Udført hos Orrefors. H. 40 cm. (2)
Stand
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 25. februar 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
7 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||