2439/1820
Ole Wanscher (f. Frederiksberg 1903, d. Charlottenlund 1985)
Kommode af mahogni. Buet front med fire skuffer og messinggreb. Udført hos snedkermester A.J. Iversen. H. 83. B. 106. D. 61.
Nøgle medfølger.
Dette emne handles i fuldmoms
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker.
Vurdering
1138144 | ||
906507 | ||
164145 |