2045/300
Buddha. Figur af patineret bronze, siddende i Dhyana på tresidet trone. Thailand. 20. årh. H. 41.
Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
Vurdering
Hammerslag