1831/147
Empire spejl i ramme af mahogni, øverste spejlglas med bemalet dekoration. 19. årh.s begyndelse. H. 158. B. 61.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Enkelte løse/manglende lister. Senere spejlglas, originalt spejlglas medfølger.
Ældre malerier og møbler, 30. juli 2018
Vurdering
Hammerslag