Christian Blache (f. Aarhus 1838, d. København 1920)
Marine med en tremaster og et dampskib i høj sø. Sign. Chr. Blache 1916. Olie på lærred. 101×158.
Mindre krakeleringer. Enkelte ridser, retoucheringer og minimale afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 20. maj 2019
12 bud