2435/713
Dansk snedkermester
Vægspejl med ramme af bøg. Udført ca. 1940'erne. H. 87. B. 69. D. 5,5.
Alders- og brugspatina, herunder ridser og mærker. Spejl med revner/krakeleringer indvendig. Spejl sidder løst i rammen.
Vurdering