Carl Thomsen (f. København 1847, d. sst. 1912)
Christians Mølle i Hillerød. Ca. 1912. Sign. C. Th. Olie på malepap. 29×24.
Mindre krakeleringer samt enkelte mindre retoucheringer og afskalninger. Let buet. Behov for rensning.