2401/​523

Jean Tinguely (f. Fribourg 1925, d. Bern 1991)

“Chaos No. 1”, 1974. Sign. på bagsiden. Tusch og akvarel med applikationer på papir. Bladstørrelse 21×30.

Undersøgt i ramme. Mindre folder i papiret. Mindre tegnestifshuller i hjørnerne.

Moderne kunst og design, 2. januar 2024

Vur­dering

15.000–20.000 DKK

Hammerslag

13.000 DKK

(Autobud) 13.000 DKK
12.500 DKK
(Autobud) 12.000 DKK
11.500 DKK
10.500 DKK
10.000 DKK