2449/​558

Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved)

Gulvvase af lertøj dekoreret med lys glasur og med indridsede mønstre i relief. Sign. HAK, stemplet Danmark. Udført hos Kähler. H. 52. Diam. 24.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Vasens nederste del med gennemboret hul til ledning.

I Lyngby
Vur­dering

3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

22 bud

286363 2.900 DKK
1119179 (Autobud) 2.800 DKK
286363 2.800 DKK
1119179 (Autobud) 2.700 DKK
286363 2.600 DKK
1119179 2.500 DKK
286363 2.400 DKK
1119179 (Autobud) 2.300 DKK
286363 2.300 DKK
1119179 (Autobud) 2.200 DKK
286363 2.100 DKK
1119179 (Autobud) 2.000 DKK
286363 1.950 DKK
1119179 1.900 DKK
286363 1.850 DKK
1119179 1.800 DKK
286363 1.750 DKK
1119179 1.700 DKK
286363 1.650 DKK
1119179 1.600 DKK
913984 1.550 DKK
931787 1.500 DKK