2417/​374

Ubekendt kunstner

Botaniske plancher af planter og insekter. Usigneret. Seks håndkolorerede litografiske tryk. Bladstørrelse ca. 29×22. Lysmål 34×23. Uindrammet. (6)

Misfarvninger. Papiret er gulnet. Fugtskjolder. Fugtpletter. Stifthuller. Revner på papir.

Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag