1803/1007
Johannes Foersom (f. 1947)
Peter Hiort-Lorenzen (f. 1943)
“Partner”. Et par drejelige armstole med stel af matforkromet stål. Sæde, ryg samt armlæn betrukket med blå alcantara. Model EJ 70-R. Udført og mærket hos Erik Jørgensen. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 16. januar 2018
Vurdering
Hammerslag
21 bud