Fire årsplatter af porcelæn, alle nummerede og tryksign. hos Rosenthal Galerie, Tyskland. (4)
Bestående af: 1971: Tapio Wirkkala: Cirkulært vægplatte af porcelæn belagt med påtrykt gylden farve. Stemplet Tapio Wirkkala, 2507/3000. Diam. 31. Æske medfølger. 1976: Salvador Dali: Cirkulær vægplatte af porcelæn med påtrykt farve. Stemplet Dali, 203/3000. Diam. 34. Certifikat samt æske medfølger. 1979: Salvadore Dali: Cirkulær vægplatte af porcelæn med påtrykt farve. Stemplet Dali, 1524/3000. Diam. 37. Æske medfølger. 1983: Friedensreich Hundertwasser. Skål af porcelæn med påtrykt farve. Stemplet Hundertwasser, 857 Spiralental, 35/2000. Diam. 36. Certifikat samt æske medfølger.
Original stand.
Moderne kunst og design, 20. august 2024
26 bud