2434/​716

Tapio Wirkkala

Salvador Dali

Friedensreich Hundertwasser

Fire årsplatter af porcelæn, alle nummerede og tryksign. hos Rosenthal Galerie, Tyskland. (4)

Bestående af: 1971: Tapio Wirkkala: Cirkulært vægplatte af porcelæn belagt med påtrykt gylden farve. Stemplet Tapio Wirkkala, 2507/3000. Diam. 31. Æske medfølger. 1976: Salvador Dali: Cirkulær vægplatte af porcelæn med påtrykt farve. Stemplet Dali, 203/3000. Diam. 34. Certifikat samt æske medfølger. 1979: Salvadore Dali: Cirkulær vægplatte af porcelæn med påtrykt farve. Stemplet Dali, 1524/3000. Diam. 37. Æske medfølger. 1983: Friedensreich Hundertwasser. Skål af porcelæn med påtrykt farve. Stemplet Hundertwasser, 857 Spiralental, 35/2000. Diam. 36. Certifikat samt æske medfølger.

Original stand.

I Lyngby
Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

23 bud

804844 3.400 DKK
1059984 3.200 DKK
804844 (Autobud) 3.000 DKK
1059984 2.900 DKK
804844 (Autobud) 2.800 DKK
1059984 2.700 DKK
804844 (Autobud) 2.600 DKK
1059984 2.500 DKK
804844 (Autobud) 2.400 DKK
1059984 2.300 DKK
804844 (Autobud) 2.200 DKK
1059984 2.100 DKK
804844 (Autobud) 2.000 DKK
1059984 1.950 DKK
804844 (Autobud) 1.900 DKK
1059984 1.850 DKK
804844 (Autobud) 1.800 DKK
1059984 1.750 DKK
804844 (Autobud) 1.700 DKK
1059984 1.650 DKK
804844 (Autobud) 1.600 DKK
1059984 1.550 DKK
804844 1.500 DKK