Svend O. Frederiksen (f. Veflinge 1918, d. Særslev 1981)
Komposition med huse. Usign. Olie på plade. 49×71.
Find stand. Rammen mangler en større del af udsmykningen forneden.
NB: Kunstnernavn tilføjet efter hammerslag efter oplysning fra kunstnerens søn /NBH.
Moderne kunst og design, 30. november 2021
21 bud