12108/​56

Richard Mortensen (f. København 1910, d. Kirke Hyllinge 1993)

Komposition. Sign. Richard Mortensen. Litografi i farver. Lysmål 34×25,5. Rammemål 47×37.

Litteratur: Frandsen nr. 2. Bilag til Klingen 1942

Sælger oplyser

Kunst, antikviteter & design, 25. februar 2021

Vur­dering

1.000–1.500 kr.

Hammerslag

1.050 kr.

13 bud

1034179 1.050 kr.
823062 (Autobud) 1.000 kr.
1034179 1.000 kr.
823062 (Autobud) 950 kr.
1034179 900 kr.
823062 (Autobud) 850 kr.
1034179 800 kr.
823062 (Autobud) 750 kr.
1034179 700 kr.
823062 650 kr.
67106 600 kr.
823062 550 kr.
67106 500 kr.