2435/685
Ole Wanscher (f. Frederiksberg 1903, d. Charlottenlund 1985)
“Colonial”. Et par armstole af eg. Sæde med sjeneflet, løse hynder i sæde og ryg betrukket med sort skind. Model PJ-149. Udført og mærket hos Carl Hansen & Søn. (2)
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Eftersyn
I
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering