2115/​95

To kinesiske thekander af porcelæn, dekorerede i farver og guld med kvinder i have, hanke af bast. 20. årh. H. 19. (2)

Fremstår med brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag