2115/95
To kinesiske thekander af porcelæn, dekorerede i farver og guld med kvinder i have, hanke af bast. 20. årh. H. 19. (2)
Fremstår med brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021
Vurdering
Hammerslag