2450/827
Bernt (f. 1937, d. Farum 2017)
Stol med stel af palisander, ryg udspændt med fransk flet. Sæde betrukket med patineret brunt skind. Model 30. Udført hos snedkermester Wørts.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Fransk flet med defekt.
Vurdering
1016238 |