Bodil Manz (f. Frederiksberg 1943)
Richard Manz (f. 1933, d. 1999)
Skål af porcelæn, delvist dekoreret med hhv. brunlig- og blåglaseret stregdekor, indvendigt med transparant glasur. Sign. Bodil og Richard Manz. Unik. H. 12. Diam. 24,5.
Kantafslag øverst. Brugsslitage.