2450/​828

Jens Thirslund (f. Kolding 1892, d. København 1942)

Sofabord af bejdset elm. Top ilagt 18 sort/hvide kakler, heraf to med røde fiskemotiver. H. 53. L. 98. B. 50.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Nogle kakler med revner og afslag.

I Aarhus
Vur­dering

4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?