2027/893
Kaj Winding (f. 1904)
Kommode af eg. Front med ni skuffer i varierende størrelse. Udført hos P. Jeppesen. H. 98,5. B. 100. D. 45.
Tre nøgler medfølger.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Finérafslag på toppen bagtil. (Se foto)
Moderne kunst og design, 30. juni 2020
Vurdering
Hammerslag