2447/​276

Helge Helme (f. Roskilde 1894, d. København 1987)

Interiør med en nøgen kvinde liggende på sengen. Sign. H. Helme. Olie på lærred. 23×37.

Behov for let overfladerensning. Mindre retoucheringer. Mindre krakeleringer.

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.900 DKK

10 bud

825126 2.900 DKK
837203 (Autobud) 2.800 DKK
920416 2.700 DKK
837203 2.600 DKK
920416 2.500 DKK
837203 2.400 DKK
317116 2.300 DKK
800893 2.200 DKK
317116 2.100 DKK
800893 2.000 DKK