2024/22
Harald Slott-Møller (f. København 1864, d. sst. 1937)
Forstudie til “Sankthans”. Sign. Harald Slott-Møller juni 1908. Olie på lærred. 42×49.
Proveniens: Lignende motiv solgt på ABR auktion 830, 2012, nr. 45.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
11 bud