2419/66
Standerlampe af patineret og delvist forgyldt bronze, kanneleret stamme, rigt støbt med bladværk. Cirka 1900. H. 160. B. inkl. skærm 53.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Senere monteret til el.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. maj 2024
Vurdering
Hammerslag