1820/1699
Max Le Verrier
Plakette/fad af delvis grønpatineret bronze, støbt med Bellerophon i let relief. Betegent M. Le Verrier. 20. årh. L. 27.
Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.
Varia, 17. maj 2018
Vurdering
Hammerslag