12109/268
Ubekendt maler, 20. årh.
Portræt af en sømand og en roende kvinde. Sign. P.K. Akvarel på papir. Lysmål 40,5×25.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Nogle fugtpletter.
Kunst, antikviteter & design, 4. marts 2021
Vurdering
Hammerslag