Jacques Doucet (f. Boulogne-sur-Seine 1924, d. Paris 1994)
“Traces du quotidien”, 1989. Tre kompositioner med tilhørende titelblad. Sign. Doucet, EA 14/25. Litografi i farver. Bladstørrelse 40×30. Uindrammet.
Original stand.
576 |