1404/​1713

Et par orientalske tempeldansere af rigt udskåret og delvis lakeret træ. Dragter prydet med glasflusser og skæringer. 18.-19. årh. H. inkl. sokkel 49 og 50. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Varia, 23. januar 2014

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

4.000 DKK

4.000 DKK