1404/1713
Et par orientalske tempeldansere af rigt udskåret og delvis lakeret træ. Dragter prydet med glasflusser og skæringer. 18.-19. årh. H. inkl. sokkel 49 og 50. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 23. januar 2014
Vurdering
Hammerslag